Projekt PROKOP se Soňou Lhotákovou

PROJEKT PROKOP (Prohlubování kompetencí pro zvýšení zaměstnanosti)
Na letošní podzim jsme si pro Vás připravili soubor šesti přednášek, který je určen pro všechny maminky, zvláště pak pro ty, kterým bude brzy končit rodičovská dovolená a pomůže jim při návratu do zaměstnání. Těšte se na témata:
1. Silné stránky, hledání potenciálu, SWOT (15.10.)
2. Jak a kde hledat práci po mateřské (29.10.)
3. Jak upravit životopis, kompetence, motivační dopis (12.11.)
4. Sebeprezentace u pohovoru, řeč těla, komunikace se zaměstnavatelem, diskriminační otázky zaměstnavatelů (26.11.)
5. Stresmanagement a obnova sebedůvěry (3.12.)
6. Timemanagement + Life management, priority (17.12.)
Lektorka: Soňa Lhotáková, kariérový poradce, kouč, personalista a také maminka
Projekty PROKOP (Prohlubování kompetencí pro zvýšení zaměstnatelnosti) realizuje Fond dalšího vzdělávání, státní příspěvková organizace Ministerstva práce a sociálních věcí. Jsou financovány z ESF prostřednictvím OP Zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

15.10. PO, 9.00-11.30 hod  SILNÉ STRÁNKY, HLEDÁNÍ POTENCIÁLU, SWOT
Přijďte zažít radost z nalezení svých silných stránek, svého talentu. Objevíte, v čem máte flow. Odnesete si seznam klíčových dovedností, které vás naplňují. Zjistíte typ práce, na kterou máte talent, která vám „sedí“. První část přednášky bude plná zážitků, cvičení a aha momentů. V druhé části se budeme zabývat vaší realistickou situací – co nabízíte trhu práce, co trh požaduje, jaké jsou příležitosti a co vás naopak brzdí na cestě k vysněné práci – a to ve SWOT analýze právě vaší situace.
Koná se v herně RC Kašpárkov, lektorka: Soňa Lhotáková. Počet míst omezen, nutná rezervace na www.kasparkov.cz.

29.10. PO, 9.00-11.30 hod  JAK A KDE HLEDAT PRÁCI PO MATEŘSKÉ
Jak si zvýšit šance při hledání práce po rodičovské dovolené? A kde tu práci vlastně hledat? Máme pro vás řadu užitečných tipů v podobě konkrétních rad – od vyhledávání přes pracovní portály, aplikací v mobilu, přes facebook, známé, bývalé kolegy, až po vytipování konkrétních zaměstnavatelů, neziskových organizací a jejich oslovení. Znáte svoji situaci na trhu práce v regionu? Jaké pozice a kvalifikace jsou ve vašem regionu nejvíce žádané? Nebo chcete svého koníčka povýšit na hlavní příjem? Pak se přijďte dozvědět více na naši přednášku.
Koná se v herně RC Kašpárkov, lektorka: Soňa Lhotáková. Počet míst omezen, nutná rezervace na www.kasparkov.cz.

12.11. PO, 9.00-11.30 hod  JAK UPRAVIT ŽIVOTOPIS, KOMPETENCE, MOTIVAČNÍ DOPIS
Jak otočit ve svůj prospěch přenositelné kompetence z RD do pracovní oblasti? Jak napsat motivační dopis, aby zaujal? Dobře napsaný životopis je základ. Je „vtisknutá“ Vaše osobnost do životopisu, věříte si v něm? Nebo máte spíš pocit, že jste se nic nového na rodičovské dovolené nenaučila nebo vše zapomněla? Dobrý personalista si toto vše ve Vašem životopise přečte…

Na Vaše dovednosti, přenositelné kompetence z doby mateřské si proto „posvítíme“ právě na naší přednášce. Tak neváhejte a pro tyto informace si přijďte na naši interaktivní přednášku. Nudit se rozhodně nebudete. 🙂
Koná se v herně RC Kašpárkov, lektorka: Soňa Lhotáková. Počet míst omezen, nutná rezervace na www.kasparkov.cz.

26.11. PO, 9.00-11.30 hod  SEBEPREZENTACE U POHOVORU, ŘEČ TĚLA, KOMUNIKACE SE ZAMĚSTNAVATELEM, DISKRIMINAČNÍ OTÁZKY ZAMĚSTNAVATELŮ
Přednáška proběhne z velké části formou tréningu sebeprezentace, řečnických dovedností a následné zpětné vazby. Vyzkoušíte si, jak se zajímavě sebeprezentovat, na základě svých kompetencí, talentů, úspěchů a zájmů. Dozvíte se, co o vás napoví vaše držení těla, oční kontakt, gestikulace.

Koná se v herně RC Kašpárkov, lektorka: Soňa Lhotáková. Počet míst omezen, nutná rezervace na www.kasparkov.cz.

3.12. PO, 9.00-11.30 hod  STRESMANAGEMENT A OBNOVA SEBEDŮVĚRY
Signály těla… Jak se vypořádat se stresem… Jak získat více času, energie a pořádku v životě… Proč je dobré se dobře znát… Techniky zvládání stresu… Jak si zvýšit sebedůvěru…
Jaká je míra spokojenosti v oblastech vašeho života? Přijďte si ji „změřit“ na naší přednášce.

Koná se v herně RC Kašpárkov, lektorka: Soňa Lhotáková. Počet míst omezen, nutná rezervace na www.kasparkov.cz.


17.12. PO, 9.00-11.30 hod  TIMEMANAGEMENT A LIFE MANAGEMENT, PRIORITY
Co Vám přednáška přinese?Uděláte si pořádek v životě. Budete mít více energie. Získáte minimálně pět hodin týdně k dobru. Naučíte se jednoduše si organizovat čas pomocí diáře a sledování úkolů. Vyčistíte si hlavu od všech povinností a budete moci přemýšlet o důležitých věcech. Sami se rozhodnete, kam bude váš život dál směřovat. Sami si určíte své životní i pracovní priority a zanesete do běžného života.
Bonus: odnesete si vámi vypracovaný „kompas“ kam směřujete (cíl) ve všech životních oblastech, od prvního až po následující kroky.