RŮŽENKA A STO LET SPÍCÍ KRÁLOVSTVÍ

Bylo nebylo jedno šípkové království, bylo nebylo jedno společenství lidí zapálených pro hraní divadla.Jako diváci jsme s naší dcerkou celá rodinka shlédli a moc rádi od jejích dvou let, všech pět představení, které pod vedením Zdeničky Makovské každoročně od roku 2014 vznikaly na půdě rosického zámku. Nikdy jsme neodcházeli jen s hezkým pocitem, ale vysloveně nadšení, pobavení, rozesmátí, naladění a s velkým obdivem.
Letos jsme u toho mohli být od počátků vzniku až do závěrečné královské hostiny, která byla pro účinkující po odehraných představeních. A to díky tomu, že letos byla naše dcerka, velká milovnice divadla, součástí hereckého týmu.
Zažívali jsme proměnu díla, které z myšlenek nošených v hlavě byly sepsány do scénáře, ten prodělával změny a úpravy, které vyplynuly ze zkoušek, stejně tak jako více či méně celý proces tohoto tvoření. Tvoření bylo součástí, od nočních zasílaných e-mailů úprav na nově upraveném scénáři, přes zhotovení kulis, namalování kulis, vytvoření pódia pro jeho nedostatečnou velikost, zajištění kostýmů, vytvoření rekvizit jako studny, růží apod., zajištění zvuku a ozvučení… Toto vše zvládli a bravurně – sami účinkující herci, tedy úzký tým, který se podílel na všem, co kdo uměl a bylo třeba. Toto jsme viděli a zažívali a musím říct, že nás to nesmírně obohatilo, být u tohoto procesu vznikajícího díla.
A tak 1.5. cestou na zámek kolem odkvetlého či rozkvetlého stromu, jsme měli možnost shlédnout letošní pohádku Šípkové království…, které se hrálo ve dvou odpoledních časech, vždy v naplněném sálu. Pohádka byla veselá, hudební se spoustou známých písniček a krásných zpěvů, byla okořeněna humorem, který ocenil dospělý divák a děti krásnou pohádku s dobrým koncem a poselstvím odpuštění.
Je po všem, tedy po předvedení úsilí této bezva party lidí, kteří nic neočekávají, ale dávají. Nicméně neuplynul ani den a už jsme obdrželi e-mail o tom, co se honí v hlavě naší paní aktérky všech pohádek Zdenči nového, takže myslím, že rosičtí se už zase budou mít na co těšit, a že tato parta ochotníků rozhodně zahálet neebuudee 😊!
Jako poděkování celému týmu těchto úžasných lidí, kteří drží za jeden provaz, navzájem se povzbudí, dokážou máknout a šíří pozitivní naladění, což je krásné lidské poselství dnešním dnům….

Jitka Uhlířová